content top
Drzwi to podstawa!

Drzwi to podstawa!

Drzwi to ozdoba domu. Wejściowe często są wizytówką gospodarza oraz zapewniają bezpieczeństwo przed niepowołanymi gośćmi.
Drzwi należy dobierać odpowiednio do funkcji jakie powinno spełniać. Przy wyborze drzwi wejściowych powinniśmy zwrócić uwagę na atesty i wytrzymałość zamków.

Przy wewnętrznych należy kierować się ich fakturą. Powinny pasować do reszty pomieszczeń i wyposażenia domu.
Warto jednak zwrócić uwagę również na drzwi łazienkowe. Oddzielają one przecież pomieszczenia o znacznej różnicy wilgotności, dlatego powinny być wyposażone w odpowiednią wentylację.

Drzwi wykonane z odpowiednich materiałów pomogą nam w utrzymaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza i ochronią nasze ściany oraz sufit przed wilgocią.

Wymiary drzwi łazienkowych są określone przez dokładne wymiary- powinny mieć szerokość co najmniej 80 cm i wysokość nie mniejszą niż 2 m.
Drzwi łazienkowe powinny także zawsze otwierać się na zewnątrz. Wyobraźmy sobie bowiem sytuację, że ktoś zasłabnie w środku? Wydostanie takiej osoby z łazienki byłoby bardzo trudne. Pomocny w otwarciu drzwi może być także zamek z rozetą.

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem wentylacji łazienki jest po prostu kratka wentylacyjna.
Niektóre nowoczesne aranżacje nie proponują wycinania otworów w drzwiach ale pozostawienie wąskiej szczeliny tuż nad podłogą.

Drzwi powinny estetycznie pasować do całości łazienki. Nie powinny widocznie odbiegać od stylu zaaranżowanego w toalecie. Najczęściej montowanymi są drzwi wykonane tradycyjnie z drewna. Ładnie wyglądają te w naturalnym odcieniu orzecha, buku, olchy. Oczywiście można wybrać drzwi przeszklone jeśli nasza łazienka potrzebuje nieco światła.

 Szkło oczywiście nie musi być przeźroczyste. Wystarczy wybrać odpowiednio gruby materiał najlepiej w kolorze mlecznym.

drzwi lazienkowe z szyba

Dobrze dobrane drzwi podniosą komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania łazienki. Warto wybrać model, który harmonijnie wkomponuje się w aranżację pokoju kąpielowego, łącząc w sobie walory użytkowe i estetyczne. Jeśli drzwi prysznicowe mają fakturę jakiejś ozdobnej szyby to warto taka samą fakturę zastosować również w drzwiach wejściowych.

Łazienka t takie miejsce w domu, w którym chyba najczęściej odpoczywamy po męczącym dniu. Nic tak nie poprawia naszego samopoczucia oraz nie daje siły jak gorąca, odprężająca kąpiel. Warto zatem zadbać o odpowiedni komfort dzięki drzwiom, które zapewnią nam odpowiednią prywatność i bezpieczeństwo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.