content top
Daj się wkręcić

Daj się wkręcić

Wiertarka jest jednym z narzędzi, na którego zakup prędzej czy później się decydujemy. W doraźnych pracach domowych i w razie nagłych awarii okazuje się niezastąpiona i niezbędna. Wybór wiertarek, które znacznie różnią się między sobą cenami, jest ogromny. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni sprzęt do naszych potrzeb.

Niewątpliwe wiertarka jest jednym z najpopularniejszych elektronarzędzi, które z biegiem czasu każdy z nas nabywa do swojego domu. Przydaje się do wkręcania i wykręcania śrub przy skręcaniu nowych mebli czy do wywiercenia kilku otworów na nowe lustro. Przy większym remoncie jest niezawodna w mieszaniu farb i zapraw. Zależnie od tego do jakich prac przewidujemy używać wiertarki, powinniśmy szukać różnego sprzętu. Jeżeli nie jesteśmy profesjonalistami i wiertarka nie jest naszym codziennym narzędziem pracy, to spokojnie możemy zdecydować się na prostą w obsłudze wiertarkę dla amatorów. W przystępnej cenie możemy ją nabyć praktycznie w każdym supermarkecie. Wiertarki tego rodzaju są lekkie i wygodne w użyciu, dzięki temu możemy się z nimi bez problemu przemieszczać i używać ich w różnych miejscach. Do użytku domowego wystarczy mała wiertarka o mocy 500-600 W.

Wiercenie w betonie

Jeżeli planujemy duży remont lub wiertarki używamy bardzo często w codziennej pracy, to powinniśmy zainwestować w lepszy sprzęt dla profesjonalistów. Rozwiązaniem jest zakup młotowiertarki, która wyposażona jest w pneumatyczny mechanizm udarowy. Umożliwia ona wiercenie dużej liczby otworów w betonie. Wiertarki profesjonalne mają zazwyczaj dużą moc, dlatego nie wymagają dużego wysiłku przy wierceniu. Są to jednak sprzęty dużo cięższe od zwykłych wiertarek.

Wszystkie sprzęty tego rodzaju mają już funkcję regulowania obrotów prawo/lewo. Dzięki temu możemy zarówno wkręcać, jak i wykręcać śruby. jeżeli jednak mamy do wkręcenia dużą liczbę wkrętów, to używanie do tego wiertarki może być na dłuższą metę uciążliwe i powodować przekręcanie się śrub. Idealnie do wkręcania nadają się natomiast wiertarko-wkrętarki, które są wyposażone w wielopozycyjny regulator momentu dokręcenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.