content top
Domowa biblioteczka – wybieramy regał na książki

Domowa biblioteczka – wybieramy regał na książki

Każdy z nas posiada swój własny księgozbiór – mniejszy lub większy, bardziej lub mniej starannie dobrany. W niektórych mieszkaniach architekci projektują specjalne biblioteczki, które będą ozdobą mieszkania. Dla innych wystarczą zwykłe regały, na których można ułożyć swoje ulubione pozycje.

Regały na książki, wbrew nazwie, są zazwyczaj wielozadaniowe. Oczywiście układamy na nich książki, ale wykorzystujemy je także na płyty z muzyką i filmami, ozdabiamy je ramkami ze zdjęciami lub pamiątkami z podróży, czyli po prostu różnymi bibelotami. W zasadzie wykorzystanie regału zależy od tego jak duże mamy mieszkanie i na jak duży regał możemy sobie pozwolić. W małych pomieszczeniach trudno wygospodarować miejsce wyłącznie na książki – zazwyczaj będą to książki plus coś jeszcze. Natomiast w dużych domach możemy zdecydować się nawet na regały które będą zajmowały całą ścianę. Coraz częściej na domową biblioteczkę wydziela się osobne pomieszczenie. Wszystko zależy od nas i od naszych możliwości. Na pewno każdy wielbiciel książek chciałby mieć w domu swoją własną bibliotekę, w której będzie mógł w spokoju oddać się lekturze.

biblioteka

Najczęściej regały na książki pojawiają się w salonach lub w sypialni. Jeżeli mamy duży księgozbiór, to możemy zdecydować się na podzielenie go między te dwa pomieszczenia. Najprostszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zakup gotowego regału, który możemy kupić praktycznie w każdym markecie. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się surowy i prosty regał metalowy. Możemy go samodzielnie skręcić, a liczbę półek dostosować do naszych potrzeb. W tradycyjnych wnętrzach na pewno najlepiej będzie się prezentował masywny, drewniany regał biblioteczny, który będzie ozdobą pomieszczenia.

Miejsce na książki to bardzo ważny element naszego mieszkania. Dla niektórych obowiązkowy, ze względu na ich zamiłowanie do książek, dla innych – podążanie za modą. W końcu książki w mieszkaniu świadczą o nas samych. Ważne aby regał  był funkcjonalny, książki były w zasięgu ręki, a całość dopasowana to wystroju naszego mieszkania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.