content top
Jak odnowić drzwi wewnętrzne?

Jak odnowić drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne zapewniają nam poczucie komfortu oraz prywatności w poszczególnych pomieszczeniach w mieszkaniu.  Ponadto stanowią również ważną dekorację wnętrza, dzięki której może ono nabrać naprawdę nietuzinkowego charakteru. Jeśli drzwi w naszym domu nie wydają nam się już atrakcyjne, możemy spróbować je odnowić.

Wbrew pozorom drzwi, które już nam się nie podobają lub okazały się aranżacyjną wpadką, łatwo możemy odnowić. Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych wnętrzarskich trików. Oto wybrane z nich.

Tablica zamiast drzwi

Ciekawym pomysłem jest pomalowanie drzwi przy użyciu farby tablicowej. Możemy ją nanieść na całe skrzydło, jego jedną stronę lub fragment. Uzyskamy w ten sposób bardzo wyrazisty efekt dekoracyjny, a na tak powstałej tablicy możemy wykonywać różnego rodzaju zapiski czy ozdobne rysunki. Drzwi pomalowane farba tablicową będą wyglądać znakomicie w kuchni, jadalni czy w pokoju dziecięcym.

Naklejki

Bardzo duże możliwości aranżacyjne dają nam naklejki przeznaczone do stosowania na drzwiach wewnętrznych. Możemy zamówić naklejkę idealnie pasującą rozmiarem do skrzydła drzwiowego. Na rynku dostępne są naklejki, które będą np. imitować stare drzwi lub deski, ale również takie przedstawiające kwiecistą łąkę czy widok na Wieżę Eiffla.

Tapicerowanie

Kolejnym pomysłem, jaki możemy zastosować na drzwiach wewnętrznych w naszym mieszkaniu, jest obicie ich tapicerką. Materiał doda urządzanemu wnętrzu przytulności, a także będzie stanowił dodatkową izolację akustyczną oraz termiczną.

Szlifowanie i malowanie

Z kolei w przypadku drzwi drewnianych możemy je odnowić poprzez zeszlifowanie starej farby i naniesienie nowej. To czasochłonne zadanie wymaga również znacznej precyzji działania, dlatego jeśli nie mamy doświadczania w tego typu pracach, warto zlecić renowację specjaliście.

Od ogółu do szczegółu

Jeśli nie chcemy decydować się na znaczną renowację drzwi, możemy zdecydować się na zmianę kilku detali. Nowa, dekoracyjna klamka, ciekawy szyld czy kołatka nadarzą drzwiom niebanalnego charakteru. Można również zastosować niewielkie naklejki, które będą informować o  pomieszczeniu, do którego drzwi prowadzą.

A jeśli stwierdzimy, że chcemy wymienić drzwi wewnętrzne, praktyczne porady na ten temat znajdziemy w artykule pt. Czas na zakup drzwi wewnętrznych – czy wiesz czym się kierować?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.