content top
Jak odnowić stare meble?

Jak odnowić stare meble?

Jeżeli w trakcie remontu okazuje się, że niestety braknie nam funduszy na zakup nowych mebli, to jeszcze nic straconego. Niewielkim nakładem sił i pieniędzy jesteśmy w stanie tchnąć w nasze meble nowe życie.

Oczywiście aby odnowić meble będzie potrzebowali także trochę wolnego czasu. Jeżeli lubimy jednak majsterkować, to renowacja mebli będzie dla nas czystą przyjemnością i idealnym relaksem po ciężkim dniu w pracy. Do naszego warsztatu możemy także przywieźć stare meble które znaleźliśmy na strychu. Zazwyczaj mają one bogatą historię i jeszcze wiele lat życia przed sobą. Wystarczy tylko trochę chęci, aby zakurzonej komodzie przywrócić dawny blask.

W zasadzie meble możemy odnowić na dwa podstawowe sposoby: okleić je lub pomalować. Najprostszy i najszybszy jest oczywiście pierwszy sposób. W sklepie zaopatrujemy się w odpowiednią ilość rolek z okleiną meblową, którą następnie naklejamy na czyste i gładkie meble. Okleina jest samoprzylepna, więc nie potrzebujemy nawet dodatkowego kleju. Taki rodzaj renowacji ma to do siebie, że jest bardzo szybkim sposobem odświeżenia mebli, jednak nie każdemu odpowiada.

meble

Zdecydowanie więcej czasu i nakładu sił będzie wymagała renowacja mebli poprzez ich pomalowanie, do którego musimy się wcześniej odpowiednio przygotować. Meble powinny być gładkie (należy je wytrzeć papierem ściernym) i czyste (należy umyć je ciepłą wodą z dodatkiem detergentu lub płatków mydlanych). Po takich zabiegach meble powinny dobrze wyschnąć. Dopiero wtedy będziemy mogli przejść do kolejnego etapu renowacji. Trzeba pamiętać, że okucia meblowe najlepiej przeprowadzać dopiero po ich odkręceniu, a nie bezpośrednio na meblu. Czynność tę powinno się wykonywać na samym końcu, kiedy zakończymy już zabiegi konserwacyjne na meblach. Czasem nawet samo wymienienie okuć może odmienić nasze meble, dlatego warto spojrzeć na nie trochę z innej perspektywy. Nawet drobne zmiany, takie jak wymiana uchwytów czy gałek, mają bardzo duży wpływ na postrzeganie całości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.