content top
Jak oświetlić warsztat stolarski?

Jak oświetlić warsztat stolarski?

Pisaliśmy już o odpowiednim wyposażeniu warsztatu w narzędzia ułatwiające pracę i meble, które nadadzą się do ich przechowywania. Spora część artykułów była też poświęcona doborze odpowiedniej odzieży roboczej. Dziś chcielibyśmy zająć jeszcze jednym, niezwykle ważnym aspektem w każdym warsztacie pracy, w tym stolarza. Mowa o oświetleniu, które źle rozplanowane może być przyczyną zepsucia projektów poprzez niedokładne przycięcie, czy złożenie.

Oczywiście oświetlenie ma również znaczenie z punktu widzenia naszego zdrowia – jeśli żarówki zamontowane w warsztacie będą za słabe, to nasz wzrok szybko będzie się męczył i konieczne będzie wspomaganie się dodatkowym źródłem światła.

Z drugie jednak strony, również za mocne oświetlenie nie jest wskazane, zwłaszcza, jeśli praca w warsztacie trwa dłużej. Zbyt mocna żarówka może wyrządzić więcej szkód, niż taka, która świeci za słabym światłem. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie złotego środka, gdyż praca stolarza wiąże się z pełnym skupieniem, a tym samym perfekcyjnymi warunkami oświetleniowymi.

Najlepszym rozwiązaniem w warsztacie stolarza będzie zamontowanie świateł w sposób punktowy. Dodatkowo lampy wiszące powinny posiadać możliwość ich regulacji w zależności od potrzeb. Oprócz tego warto się pokusić o zakup dobrej lampki biurkowej, najlepiej przytwierdzanej do blatu, której światło może pomóc przy zajmowaniu się naprawdę drobnymi elementami.

Odpowiednie dobrane światło sprawi, że praca w warsztacie będzie należała do tych, z kategorii przyjemne, warto więc się tą kwestią odpowiednio wcześnie zainteresować.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.