content top
Jak postarzeć meble?

Jak postarzeć meble?

Taki efekt nie odszedł wcale do lamusa, a wręcz odwrotnie, coraz częściej jest bardzo mocno pożądany, ale także trudno dostępny. Na szczęście każdy problem da się jakoś rozwiązać i istnieją sposoby na to, żeby zupełnie samodzielnie dokonać prawdziwych artystycznych cudów, czyli z nowego mebla zrobić stary. Panuje taka tendencja, że ludzie młodzi chcą być szybko starsi, a jak są już starsi, to chcą być z powrotem młodsi – trochę ciężka sprawa, ale z pewnością klasyczny klimat, jeśli chodzi o aranż mebli to coś, co jest w cenie. Jak więc dokonać zabiegu postarzania mebli za pomocą prostych środków i bez zużycia tak naprawdę specjalnych pokładów sił?

 

Co będzie nam potrzebne?

 

Co przyda się nam do tego zabiegu, jakie elementy i jakie narzędzia, co będzie niezbędne? Oczywiście nie możemy zapomnieć o samym meblu, bez którego nie byłoby całej zabawy. Postarzeć możemy, zarówno mebel, którym już dysponujemy bądź taki, który dopiero zakupimy, ponieważ możliwe jest szybkie postarzenie elementu, który ledwo co rozpakujemy ze sklepowej folii. Pozostając przy tym ostatnim słowie, to niezbędną przy naszej pracy będzie specjalna folia ochronna, ponieważ będziemy potrzebowali także bejcy, podkładu i wosków, ochronnego i barwiącego, który mógłby przy nieostrożności zabarwić nam podłogę, której póki co nie będziemy postarzać. Z pewnością przyda się też specjalna wata stalowa, wałki, pędzle oraz odkurzacz, dzięki któremu łatwo i szybko pozbędziemy się odpadów po pracy ze stalową watą. Nie wolno zapominać także o rękawiczkach, w końcu będzie też malować.

 

Wykonanie na śniadanie

 

Czemu na śniadanie? Ano dlatego, że z postarzeniem mebla zdążymy jeszcze przed obiadem, bo jak wiadomo czas upływa nieubłaganie i rzeczy starzeją się bardzo szybko. Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu miejsca, w którym będziemy pracować, aby wszystkie czynności przebiegały możliwe najsprawniej. W rękę bierzemy stalową watę i staramy się w miarę mocno przetrzeć nią cały nasz mebel, po czym jesteśmy zmuszeni użyć odkurzacza. Specjalną ściereczką bawełnianą nakładamy bejce, którą musimy odstawić, aby odparowała i następnie nakładamy podkład i wosk, którym dokładnie wypełniamy szczeliny za pomocą drobnej ściereczki. Dzięki użyciu wiśniowej bejcy i późniejszemu nałożeniu na wszystko wosku bezbarwnego zyskujemy efekt mebla, który wcześniej widzieliśmy tylko na ekskluzywnych wystawach z antykami. Po wyschnięciu całości, które musi trwać około 2 godzin, całość polerujemy, a na samym końcu jesteśmy z siebie niezwykle dumni. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda to w formie wideo, to zaglądajcie tutaj.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.