content top
Jak tanio i szybko odnowić mieszkanie?

Jak tanio i szybko odnowić mieszkanie?

Leroy MerlinNie trzeba przerabiać całego mieszkania od podłóg do sufitów, aby uzyskać stylowe i niepowtarzalne wnętrze, nie musimy też burzyć, kuć, wydawać dużych kwot na remont. Wystarczy niebanalny pomysł, dobre chęci, trochę smykałki do ręcznych remont i niewielki wkład finansowy, aby odmienić nieciekawe wnętrza, które nam się znudziły.

Wystarczy znajomość kilku tricków, a efekt może zaskoczyć zarówno nas, jak i naszych gości. Najtańszym sposobem na ożywienie ścian, nawet jeśli nie chcemy malować całego mieszkania, są naklejki czy gotowe szablony. (można je kupić np. w Leroy Merlin) Niewielkim kosztem możemy tak zrobić efektowną dekorację. Gotowe naklejki kupimy w każdym markecie budowlanym, nie będą one ogromnym obciążeniem dla naszego budżetu. Jeśli wykorzystamy gotowy plastikowy szablon i kupimy farby w kilku kolorach, możemy zrobić dekorację w kilku miejscach przy pomocy tego samego szablonu.

Kolejnym elementem dekoracyjnym, który nie wymaga dużego nakładu finansów, są ozdobne poduszki, które nawet starą i monotonną kanapę mogą zmienić nie do poznania. Wybór ogromny w każdym markecie budowlanym, a może odezwie się w nas chęć uszycia samemu albo znamy jakąś miłą starszą panią, która niewielkim kosztem nam coś uszyje? W ten sam sposób można pomyśleć o serwetkach czy obrusach, które razem z poduszkami tworzą klimat wnętrza. Stylowe dodatki, czasami zmiana oświetlenia czy nawet koloru żarówki, potrafią zdziałać cuda.

Może wystarczy zrobić małe przemeblowanie, aby wnętrze z nudnego stało się stylowym? Wszystko zależy od naszego pomysłu i inwencji twórczej. Jeśli uda nam się wygospodarować trochę wolnego czasu, możemy popróbować swoich sił w technice zdobienia przedmiotów, czyli decoupage’u, polegającej na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każdego rodzaju – drewno, metal, szkło, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa). Zainteresowanych odsyłam do książek poświęconych temu tematowi. To kolejny sposób, aby przy pomocy stosunkowo tanich narzędzi, stworzyć całkiem nowe i stylowe przedmioty, co istotne, możemy wykorzysta przedmioty, które już w mamy w domu (stare lampy, pudła, nieco zniszczone drewniane sprzęty). Zainteresowani? To do dzieła, a właściwie do pracy, liczy się pomysł!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.