content top
Jak wybrać dobrą wiertarkę?

Jak wybrać dobrą wiertarkę?

W każdym domu powinna znaleźć się wiertarka, która jest niezbędnym narzędziem nie tylko dla majsterkowiczów. Jaka wiertarka będzie więc najlepsza dla Ciebie?

Zasadniczo wiertarki możemy podzielić na dwie grupy: dla majsterkowiczów oraz profesjonalistów. Dlatego przed zakupem warto wiedzieć do czego będziemy jej w zasadzie używać. Jeżeli wiertarka będzie przez nas używana sporadycznie, tylko przy okazji drobnych prac remontowych czy doraźnych potrzeb, to możemy zdecydować się na wiertarkę akumulatorową. Jeżeli jesteśmy w trakcie budowania domu czy też poważnego remontu, to warto rozejrzeć się za wiertarką elektryczną.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe świetnie nadają się dla majsterkowiczów, którym zależy na swobodzie ruchów. Wiertarki bezprzewodowe zapewniają nie tylko wygodę pracy na dużych przestrzeniach, ale też świetnie sprawdzają się w pracach w ogrodzie czy garażu. Możemy nimi wiercić otwory w miękkich materiałach – drewnie i tworzywach sztucznych. Przy mocniejszych akumulatorach możemy także wywiercić niewielki otwór w metalu. Wiertarko-wkrętarki oczywiście idealnie nadają się do wkręcania i wykręcania śrub. Przy zakupie wiertarki takiego rodzaju warto zwrócić uwagę na ich moc oraz pojemność akumulatora.

wiertarka udarowa

Do większych prac polecane są wiertarki elektryczne. Dzięki nim możemy nie tylko wywiercić otwór, ale także wykorzystać do mieszania farby, zaprawy murarskiej, szlifowania powierzchni drewna czy też wycinania otworów w ścianach. Oczywiście potrzebujemy do tego specjalnych końcówek, które można dokupić do konkretnego modelu.

Najważniejszym kryterium przy zakupie wiertarki do naszego domu będzie prawdopodobnie jej cena. Zdecydowanie najwyższe są ceny profesjonalnych wiertarek elektrycznych, dzięki którym w kilka minut możemy nawet zburzyć niewielką ścianę (takie możliwości mają wiertarki z młotem udarowym). Jeżeli jesteśmy pewni że wystarczy nam wiertarka akumulatorowa o niewielkiej mocy, to nie musimy się liczyć z dużym wydatkiem. Do prac domowych w zupełności powinna nam wystarczyć wiertarka o mocy 500 – 700 W.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.