content top
Kąt dla majsterkowicza

Kąt dla majsterkowicza

Każdy majsterkowicz z krwi i kości nie może się obejść bez swoich narzędzi oraz miejsca, w którym może je przechowywać. Prawdziwy entuzjasta majsterkowania wie też, że sprzęty odłożone tam gdzie trzeba znacznie usprawniają pracę.

Zapewne niejeden mężczyzna dobrze pamięta, gdy będąc chłopcem był besztany przez ojca, ilekroć nie odłożył młotka do właściwej szuflady. I chociaż wówczas poirytowanie rodzica było nie do końca zrozumiałe, to dziś już wiemy, jak ważne jest, by w warsztacie wszystko było pod ręką.

Nawet, jeżeli nie parasz się stolarką, a majsterkujesz jedynie od czasu do czasu, to i tak powinieneś dbać o porządek, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz musiał dokonać w domu jakiejś mniejszej czy większej naprawy. Kiedy kran przecieka lub trzeba szybko odciąć dopływ wody nie ma zbyt wiele czasu na poszukiwanie odpowiedniego klucza.

Ale od początku. Najpierw musisz się zastanowić nad tym, jaką właściwie „powierzchnią warsztatową” dysponujesz. Cóż, mieszkańcy domków jednorodzinnych są w bardziej komfortowej sytuacji – na warsztat mogą przeznaczyć osobne pomieszczenie w garażu albo piwnicy czy też przydomową szopę.

Mieszkając w mieszkaniu, wcale nie jesteś jednak na straconej pozycji – często jest bowiem tak, że nawet jeżeli dysponujemy dużą ilością miejsca, to przez ogromną liczbę zgromadzonych sprzętów nie możemy znaleźć tego, co jest nam w danej chwili najbardziej potrzebne.

Dlatego podstawowe narzędzia przechowuj w pojemnej skrzynce – w marketach budowlanych z pewnością znajdziesz idealny dla Ciebie model (na kółkach czy z poręcznym uchwytem). Na narzędzia możesz przeznaczyć też składzik, szafę wnękową lub którąś z szafek (np. tę w przedpokoju).

Kiedy aranżujesz warsztat np. w garażu, to zadbaj, by znalazł się w nim odpowiedni stół oraz regał. Nie stać Cię na specjalne wyposażenie warsztatowe? Wykorzystaj stare meble (np. kuchenne), najlepiej z dużą ilością szafek czy szuflad.

Na pewno warto na jednej ze ścian powiesić wieszaki lub pomyśleć o organizerze ściennym czy praktycznej ściance narzędziowej. Na koniec pamiętaj – nieważne, czy jesteś posiadaczem całego warsztatu, czy też tylko skromnego kąta do majsterkowania. Liczy się przede wszystkim dobra organizacja.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.