content top
Kupujemy szlifierkę

Kupujemy szlifierkę

Szlifowanie powierzchni to zazwyczaj długi i żmudny proces, który nie kojarzy nam się zbyt przyjemnie. Warto zatem wybrać dobrą szlifierkę, która w miarę możliwości uprości nam to zajęcie.

Na rynku dostępne są różne rodzaje szlifierek, dlatego przede wszystkim musimy zastanowić się do jakiego podłoża będziemy jej najczęściej używali. Tylko wtedy wybierzemy szlifierkę, która będzie nam dobrze służyła. Źle wybrane narzędzie nie tylko utrudni nam pracę, ale może także okazać się, że nie uda nam się osiągnąć zamierzonego efektu.

Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje szlifierek: oscylacyjne, mimośrodowe, delta oraz taśmowe. Pierwszy rodzaj, czyli szlifierki oscylacyjne najlepiej nadają się do prac na płaskich i równych powierzchniach oraz tych delikatnie zaokrąglonych. Mają prostokątną stopę, więc bez problemu docierają także do trudno dostępnych narożników. Zalecane są przede wszystkim do szybkiej obróbki powierzchni drewnianych. Przy użyciu szlifierki oscylacyjnej z łatwością oszlifujemy drzwi, meble o prostym wykończeniu oraz kuchenne blaty. Jeżeli zdecydujemy się na zakup takiej szlifierki, to podczas zakupu warto  zwrócić uwagę na wymiar stopy. Z jednej strony im większa stopa, tym szybciej uda nam się oszlifować daną powierzchnię. Niestety może ona także ograniczać nasze możliwości – ciężej będzie nam precyzyjne szlifować małe i trudno dostępne powierzchnie.

szlifierka

Szlifierka mimośrodowa jest zdecydowanie najbardziej uniwersalnym urządzeniem, bowiem nadaje się do większości prac szlifierskich. Przy jej pomocy możemy obrabiać powierzchnie wklęsłe i wypukłe, metalowe i drewniane. Świetnie sprawdza się przy szlifowaniu mebli, drzwi a także przy bardziej wymagających zadaniach, takich jak szlifowanie elementów karoserii samochodowej.

Kolejny rodzaj szlifierki – typu „delta”, wraz z przystawkami szlifującymi można stosować wszędzie tam, gdzie dotychczas możliwe było tylko szlifowanie ręczne. Ma trójkątną płytę szlifierską, dlatego bez problemu dociera do narożników.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.