content top
Ławka ogrodowa zamiast foteli i krzeseł

Ławka ogrodowa zamiast foteli i krzeseł

Latem chętnie spędzamy czas na zewnątrz, organizujemy rodzinne grille i spotkania z przyjaciółmi. Przebywając w ogrodzie chcemy aby było nam wygodnie i komfortowo. Oprócz tradycyjnych mebli ogrodowych, warto pomyśleć o klasycznej ławce. Stabilny mebel sprawi, że wygrzewanie się na słońcu będzie jeszcze bardziej przyjemne. W sklepach ogrodniczych możemy znaleźć kilka rodzajów ławek. Warto wybrać taką, która będzie pasowała do aranżacji ogrodu i będzie służyła nam przez wiele sezonów.

Kryteria doboru mebla

Ławka ogrodowa powinna łączyć w sobie funkcjonalność  i walory dekoracyjne. Warto wybrać taki model, który będzie idealnie współgrał z architekturą ogrodową, roślinnością i indywidualnymi preferencjami. Powinna być wygodna, wytrzymała, łatwa w przenoszeniu oraz w konserwacji. Ławki w zależności od jakości wykonania dostępne są w przedziale cenowym od 200 do nawet ponad 1000 zł.

Idealne ustawienie ławki

Ławka ogrodowa najczęściej znajduje się w przydomowym ogrodzie. Ustawiamy ją w pobliżu domu, zazwyczaj na trawniku. Zieleń dookoła mebla, zapewnia doskonałe walory estetyczne. Pachnące rośliny tuż obok ławki będą sprzyjać odpoczynkowi na łonie przyrody. Dobrze jest, jeśli ławka znajduje się pod koroną drzew, dzięki czemu będziemy mogli częściowo odpoczywać w cieniu, a częściowo na słońcu.

Wielkość ławki ogrodowej

Im większą mamy rodzinę, tym większą ławkę warto kupić. Im większy meble, tym zazwyczaj szerszy i stabilniejszy. Duże rozmiary ławek sprawiają jednak, że mebel jest trudniejszy w przenoszeniu i tym samym z jego przechowywaniem w okresie jesienno zimowym. Wybór powinien wynikać z naszych oczekiwań i preferencji.

Naturalne materiały w ogrodzie

Wśród ławek ogrodowych, prym wiodą ławki drewniane. Drewno idealnie komponuje się z roślinami i drzewami w ogrodzie. Jest solidne, wytrzymałe i wyróżnia się doskonałymi walorami estetycznymi. Najczęściej do produkcji ławek wykorzystuje się drewno świerkowe, sosnowe  i modrzewiowe. Meble mają nowoczesny design dlatego są polecane do ogrodów zarówno tradycyjnych, jak i współczesnych. Drewno warto jednak regularnie konserwować i impregnować, aby zachowało piękny wygląd przez lata.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.