content top
Meble kuchenne – gotowe czy na zamówienie?

Meble kuchenne – gotowe czy na zamówienie?

W dzisiejszym artykule oddamy się refleksji na temat tego, co jest lepsze – czy gotowe meble kuchenne, czy meble zrobione specjalnie na zamówienie. To, na co się zdecydujemy, zależy w dużej mierze od rozmiarów naszej kuchni i naszego zamysłu wizualnego. Nie jest bowiem tak, że gotowe meble na pewno nie będą pasowały do kuchni i będą po bokach marnowały się puste przestrzenie.

Rzecz jasna, meble na zamówienie to takie meble, które będą co do centymetra zajmowały naszą kuchnię w taki sposób, by wszystko się ze sobą dobrze komponowało. Pozostaje jeszcze kwestia specjalnego typu mebli na zamówienie – mebli pod zabudowę. Tego typu meble w doskonały sposób przykryją nasze sprzęty AGD, takie jak kuchenka czy zmywarka lub zlew (który zresztą zwykle jest zabudowany nawet w przypadku mebli gotowych). Dzięki takiemu rozwiązaniu ukrywa się sprzęty, które często mają różne kolory i niekoniecznie pasują co całego wnętrza. Nie poleca się zabudowywać lodówki, gdyż jest to koszt niewymiernie wysoki. Zresztą ładna lodówka sama sobą dobrze się prezentuje.

Meble na zamówienie są droższe, niż gotowe. Ich cena zaczyna się od 500-700 zł za metr bieżący. Oznacza to, że wlicza się w ten koszt i szafki stojące i wiszące. Najczęściej w cenie są też blaty kuchenne, więc nie trzeba się przejmować dodatkowymi kosztami. Zamawia się do domu specjalistę, który wszystko obliczy i ewentualnie zaproponuje coś, co sprawi, że kuchnia będzie się lepiej prezentować.

Znacznie mniejszym kosztem są gotowe meble kuchenne, najlepiej w zestawach. Dzięki temu, że kupujemy już gotowy komplet, od razu wiemy, ile zapłacimy. Dodatkowo, możemy w każdej chwili dokupić kolejny element z danego zestawu tak, by maksymalnie wykorzystać powierzchnię kuchni. Dzięki temu możemy dużo taniej wyposażyć kuchnię, a efekt będzie podobny do tego, jaki uzyskamy zlecając meble na zamówienie. Komplety mebli kuchennych zaczynają się od 500 zł, a za 1000 zł można kupić już naprawdę ciekawe i ładne zestawy.

Zupełnie inaczej jest wtedy, gdy nasza kuchnia jest kompletnie niewymiarowa i nie da się do niej dopasować uniwersalnych mebli. Wtedy nie ma wyjścia i należy wybrać zlecenie mebli na zamówienie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.