content top
Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne?

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne pełnią ważną rolę w konstrukcji każdego budynku – stanowią nie tylko zabezpieczenie głównego wejścia, ale też są wizytówką domu. Aby pogodzić obie te funkcje, skrzydło drzwiowe, jakie zamontujemy musi wyróżniać się szczególnymi walorami. Oto kilka wskazówek, jakimi powinniśmy się kierować poszukując drzwi wejściowych do swojego domu.

Spójna całość

Drzwi wejściowe do domu muszą się dobrze komponować zarówno z jego elewacją, jak i takimi elementami, jak okna, balustrady czy daszki. W związku z tym rozwiązanie, jakie zastosujemy powinno kolorystyczne nawiązywać do ram okiennych, barw balustrad itd. Dzięki temu fasada budynku będzie się prezentowała harmonijnie i elegancko (o fasadzie więcej dowiecie się tu: http://www.enieruchomosci.pl/artykuly/budowa_domu/926-jak_efektownie_odmienic_fasade_domu.html). Na rynku dostępne są zarówno nowoczesne drzwi zewnętrzne, jak te rustykalne. Te które wybierzemy, powinny odpowiadać stylem nie tylko dodatkom, ale też bryle budynku.

Właściwości izolacyjne

drzwi zewnętrzne

Ponadto drzwi zewnętrzne muszą zapewniać nam odpowiednią izolację, zarówno termiczną jak i akustyczną. W tym przypadku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są drzwi pełne. Te z przeszkleniami bowiem przepuszczają znacznie więcej dźwięków z zewnątrz, a szkło wyróżnia się mniejszym oporem cieplnym. Zadbajmy również o odpowiednie uszczelnienie drzwi, przez co parametry izolacyjne dodatkowo się zwiększą.

Bezpieczeństwo

drewniany dom

Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu ma ogromne znaczenie dla naszego komfortu psychicznego – z nieodpowiednio zabezpieczonym wejściem nie moglibyśmy spać spokojnie, czy pozostawiać swojego dobytku na cały dzień. W związku z tym warto zdecydować się na drzwi zewnętrzne o wzmacnianej konstrukcji. Ponadto dobrym rozwiązaniem będzie wybranie skrzydła wyposażonego w więcej niż jeden zamek lub w model wielopunktowy. Ponadto drzwi możemy także wyposażyć w dodatkowe zasuwy i zabezpieczenia, które pozwolą je jeszcze solidniej zamknąć od środka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.