content top
Odsłoń trochę wnętrza!

Odsłoń trochę wnętrza!

Niezastąpionym elementem w dzisiejszych aranżacjach domów jednorodzinnych stały się drzwi przesuwne. Montowane zazwyczaj w przedsionkach i dużych jadalniach oddzielają różne przestrzenie użytkowe.
Tym samym dzięki ich zastosowaniu zamiast jednego dużego wnętrza, mało funkcjonalnego, szybko możemy otrzymać dwa i jednocześnie przysłonić, to czego nie chcemy pokazywać wszystkim odwiedzającym nasz dom.
Drzwi przesuwne mają jeszcze jeden plus. Nie zajmują dodatkowej powierzchni naszego pokoju pozwalając wykorzystać ją w innym, ciekawszym celu.

Sposoby montażu drzwi przesuwnych

Nie w każdym pomieszczeniu montaż drzwi przesuwnych jest możliwy. Należy bowiem pamiętać, że ich mechanizm zakłada chowanie się poszczególnych (czasem bardzo szerokich) skrzydeł w ścianie. Zdarza się, że szerokość pojedynczego skrzydła wynosi nawet 150 cm. Należy zatem przeznaczyć dodatkowe tyle centymetrów podczas ich otwierania w przestrzeni naszej ściany.

Sam montaż drzwi przesuwnych jest bardzo prosty. Nadają się do tego każde drzwi bez zawiasów.

Praktyczne porady montażu:

  • zakładają stosowanie metalowych lub aluminiowych prowadnic,
  • dobieranie materiałów do ciężaru poszczególnych skrzydeł drzwi.

Najnowocześniejszym modelem drzwi przesuwnych i jednocześnie chyba najbardziej ekskluzywne są modele całkowicie chowające się w ścianie. Aby je zamontować najlepiej jednak jest je zaplanować już na etapie projektu domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dodatkową przestrzeń na ścianie, na której możemy zawiesić obrazu lub lustro.

Drzwi przesuwne są bardzo eleganckie. Niegdyś były stosowane dość rzadko. Dzisiaj co raz częściej stają się modną ozdobą naszego domu.

drzwi

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.