content top
Z prezentem dla majsterkowicza

Z prezentem dla majsterkowicza

Każdy z nas zna jakąś złotą rączkę, prawdziwego majsterkowicza hobbystę, dla którego drobne naprawy nie stanowią najmniejszej przeszkody, a przy okazji wymiany cieknącego kranu krzywi się na dźwięk słowa fachowiec. Dzięki temu, różnej maści specjaliści nie są uszczerbkiem dla domowego budżetu. By jednak to pożyteczne hobby rozwijać w odpowiednim kierunku, możemy zadbać o uzupełnienie garażowego warsztatu.

1. Choć każdy szanujący się majsterkowicz posiada narzędzia (ich pierwszym właścicielem mógł być nawet pradziadek), nigdy nie odmówi możliwości odświeżenia swojej skrzynki. Kiedy nie jesteśmy pewni, czy obdarowywany marzy o jakimś konkretnym sprzęcie, możemy przemyśleć kwestię zakupu całego zestawu – święta są ku temu doskonałą okazją. Przy okazji Mikołajków, możemy postarać się o coś mniejszego. Mimo, że dorosły majsterkowicz w Mikołaja pewnie już nie wierzy, podarunek jest zawsze sympatycznym gestem.

2. Bardzo praktycznym prezentem okazuje się być wiertarka. Za jej pomocą bezproblemowe okaże się zawieszenie obrazka, żyrandolu czy lustra. Przy zakupie powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, do jakich zastosowań sprzęt będzie wykorzystywany przede wszystkim. Część sklepów wyraźnie różnicuje modele domowe i profesjonalne. Rzecz jasna, te z drugiej kategorii mają szersze spektrum zastosowań, większą moc i są odpowiednio droższe. Pod uwagę powinniśmy brać jednak tylko wiertarki udarowe. Co to znaczy? Tym terminem określany jest posuwisto-zwrotny ruch wiertła, który umożliwia wiercenie w betonie czy kamieniu.

Wiercenie w betonie

3. Wielofunkcyjne gadżety, choć wśród profesjonalistów mogą budzić drwiący uśmiech, w niektórych przypadkach okazują się być bardzo pożyteczne. Jako dodatkowy element wyposażenia, przykładowo, bagażnika samochodowego nada się wielofukncyjna… latarka. Między innymi śrubokręt, nożyczki, kombinerki czy kompas zamknięte w obudowie latarki. Świetny na biwaki i do drobnych prac ręcznych.

4. Dla fanów nowoczesnych technologii mamy nie lada gratkę – roboramię! Gadżet, który do adresata dociera w częściach do samodzielnego złożenia. Mówiąc bardziej wprost, jest to fantastyczny zestaw klocków lego dla dużych chłopców. Na złożeniu jego rola się jednak nie kończy. Sterowany pilotem robot może się okazać całkiem pożytecznym pomocnikiem w przydomowym warsztacie.

Roboramie, czyli lego dla doroslych

 

One Response to “Z prezentem dla majsterkowicza”

  1. stal pisze:

    pomysl mega;) moim facetom zrobiloby niezla radoche takie urzadzenia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.