content top
Przestronna szafa wnękowa

Przestronna szafa wnękowa

Poniżej opisywałam, w jaki sposób stworzyć szafę wnękową i był to wpis typowo stolarski. Dziś będzie może mniej po stolarsku, ale nadal pozostaniemy w tematyce drewnianych mebli. Chciałabym Was zachęcić do montażu szafy wnękowej, która jest zdecydowanie najbardziej praktycznym sposobem na przechowywanie zarówno odzieży, jak i wszelkich innych elementów domu. Jedyne, czego będziemy potrzebować, to co najmniej cztery metry ściany. Szafę wnękową montuje się na szerokości całego pomieszczenia. Im dłuższe, tym więcej będzie miejsca na przechowywanie.

Jest wiele różnych metod na aranżację szafy wnękowej. Wszystko zależy od tego, czego mamy najwięcej. Jeśli dominuje elegancka odzież wymagająca wieszaków, powinniśmy poświęcić jej więcej miejsca. Jeśli połowę naszych ubrań stanowią buty, zarezerwujmy im najwięcej miejsca. Idealne rozmieszczenie prezentują poniższe zdjęcia:

Nie zapomnijmy o podstawowych elementach – drążki, półki, szuflady, pojemniki na buty. Zagospodarujmy je dobrze, a będziemy mogli się cieszyć swobodą miejsca i komfortem przetrzymywania wszystkich ubrań w jednym miejscu. Jeśli będziemy mieć wysokie półki, możemy pomyśleć o wstawieniu tam dodatkowych pojemników na odzież. Doskonale nadadzą się na przykład na bieliznę.

Warto również pomyśleć o wcześniej wspomnianym schowku na buty. Dzięki obecnym zastosowaniom, można je tam przechowywać w bardzo praktyczny sposób, dzięki na przykład prawidłom do butów:

Obuwie jest takim elementem ubioru, na który nigdy nie ma miejsca, może się więc to okazać kluczowe.

Pozostaje jeszcze górne miejsce, na samej górze szafy. To miejsce trudno dostępne, dlatego dobrze jest przechowywać tam materiały i rzeczy na co dzień niepotrzebne, na przykład sztuczną choinkę, którą będziemy wyciągać raz do roku. Tego typu elementy również należą do takich, na które zwykle nie ma miejsca.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.