content top
Sauna w łazience

Sauna w łazience

Jeśli ktoś posiada luksusową dużą łazienkę i nie wie jak w pełni zagospodarować przestrzeń, może wydzielić część łazienki i zaaranżować tam małą saunę. To doskonała opcja dla tych, którzy kochają się wygrzewać i w czasie zimowych i jesiennych wieczorów tęsknią za gorącą plażą.

 

Dylemat czy zrobić saunę samodzielnie, czy wynająć profesjonalną firmę należy rozpatrzyć indywidualnie, bo nie każdy ma wystarczające umiejętności i czas, aby stworzyć to własnymi rękami. Poza tym, czasami nie kalkuluje się samodzielna praca, bo profesjonaliści zrobią to solidniej i szybciej.

Wnętrze sauny musi być całkowicie wyłożone drewnem. Nie ma mowy o metalowych lub plastikowych elementach – metal szybko się nagrzewa i może poparzyć skórę, natomiast plastik będzie się topił. Z kolei drewno nie każdego gatunku nadaje się do tak trudnych warunków. Najczęściej do wykonania sauny stosuje się twarde gatunki drzew, odpornych na zniekształcanie pod wpływem wysokiej temperatury i wilgotności: świerk skandynawski, osikę, olchę, cedr. Ławeczki wykonuje się z abachi, zwanej także sambą afrykańską.

W większości sauny zasilane są trójfazowym prądem (400V). trzeba to wziąć pod uwagę, że należy doprowadzić do sauny takie zasilanie. W każdej saunie powinna znaleźć się kratka wentylacyjna oraz termometr i klepsydra piaskowa odmierzająca czas. W pobliżu sauny musi znajdować się prysznic, bo każde skorzystanie z sauny wymaga ochłodzenia organizmu. Kiedyś wychodzona na zewnątrz i nacierano się śniegiem, dziś korzysta się z kabiny prysznicowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.