content top
W co należy wyposażyć warsztat, by być przygotowanym na każde zadanie

W co należy wyposażyć warsztat, by być przygotowanym na każde zadanie

Mając swój własny warsztat (lub kąt przeznaczony na prace stolarskie) musimy posiadać odpowiednie wyposażenie w postaci mebli, narzędzi oraz produktów, które zapewnią nam bezpieczną pracę. Mając najważniejsze elementy pod ręką będziemy w stanie przeprowadzić nie tylko małe, ale także średnie i duże projekty we właściwym środowisku.

Podstawowe meble

Podstawowym meblem który powinien się znaleźć w warsztacie stolarskim jest stół, przy którym wykonamy wszystkie najważniejsze prace. Dobry stół do warsztatu powinien być duży, drewniany i posiadać imadło. Kolejnymi przydatnymi meblami będą szafki, gdzie będą znajdować się narzędzia pracy (najważniejsze z nich zostaną wymienione w punkcie kolejnym). Jeśli jednak nie mamy miejsca na szafki, możemy zastąpić je specjalnymi skrzynkami lub torbami na narzędzia. Ważne jest, by każde narzędzie miało swoje miejsce i by najcięższe z nich nie leżały na górnych półkach.

warsztat

Narzędzia

Narzędzia stolarskie dzielą się na narzędzia ręczne oraz na elektronarzędzia. Najważniejsze narzędzia wśród pierwszej grupy to : piły, strugi, tarniki, pilniki, cykliny, dłuta, świdry, węgielnice, ołówki, rysiki, a także młotki, siekiery, szpachelki, topory, kombinerki oraz pędzle.

W grupie drugiej, wśród elektronarzędzi powinny się znaleźć pilarki, wyrzynarki, wiertarki, wkrętarki oraz zszywacze stolarskie oraz gwoździarki.

Mając takie wyposażenie będziemy gotowi na wykonanie każdej pracy stolarskiej.

warsztat

Bezpieczna praca

Bezpieczną praca to skuteczna praca.  A zapewnią nam ją ubrania ochronne, solidne rękawiczki, okulary ochronne, a także kask.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.