content top
Wybór drzwi wewnętrznych

Wybór drzwi wewnętrznych

Wybór drzwi wewnętrznych jest tym wyborem, który nas nie ominie. Trzeba przyznać, że decyzja ta nie należy do najtrudniejszych. Jednak przed pójściem do sklepu warto zapoznać się, z jakimi kwestiami spotkamy się z przy ich kupnie.

Wymiary
Pierwszą kwestią są wymiary. W ich przypadku, musimy zmierzyć zarówno szerokość, jak i grubość drzwi. Szerokość mierzymy drzwi w trzech miejscach.  Na dole, w środku oraz na górze. Z trzech wymiarów zawsze wybieramy ten najmniejszy.  Wybór ten pomoże dopasować szerokość drzwi do przekroju 60, 70, 80, 90 lub więcej cm. Podobnie jest w przypadku mierzenia grubości. Mierzymy ją w kilku miejscach. Dokładniej, są to miejsca po obu stronach ramy drzwi, zarówno na dole, na środku, na górze oraz w górnej części ramy. W celu dokładnego otrzymania wymiarów, można zobaczyć proces ich mierzenia na filmiku pomocnym.
Czasami sugerujemy się wymiarami danymi na planie mieszkania.  Jednak nie może być to naszym wyznacznikiem, gdyż często podczas budowy ubywa lub przybywa kilka cm.

Sposób otwierania
Kolejną rzeczą będzie wybór sposobu otwierania drzwi. Dokładniej, mowa tutaj o dwóch wyborach. Po pierwsze, będziemy stali przed wyborem otwierania drzwi na prawo lub lewo oraz tego, czy drzwi mają się otwierać do środka czy na zewnątrz. Jedynymi drzwiami, przy którego wyborze będziemy musieli podjąć decyzję co do wyboru otwierania się drzwi na prawo lub lewo będą drzwi do łazienki. W ich przypadku prawo budowlane określa, iż zawsze muszą otwierać się na zewnątrz.

Wygląd
Następną rzeczą jest design. W jego kwestii ważną rzeczą jest kolorystyka drzwi (głównie dopasowywana do aranżacji wnętrza), wzór oraz wypełnienie (pełne, szklane itd.). W przypadku tych decyzji, jesteśmy zdani na aranżację naszego mieszkania i nasz gust.

Dodatki
Ostatnią rzeczą są dodatki , czyli nic jak wybór klamki. Podobnie jak w przypadku wyglądu drzwi wybór ten zależy od wygody  użytkowania oraz dopasowania do wnętrz.

drzwi

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.