content top
Zrób to sam, a bedziesz bardziej zadowolony

Zrób to sam, a bedziesz bardziej zadowolony

Kiedy marzysz o idealnej całości w twojej łazience, to pomyśl o meblach łazienkowych na wymiar zupełnie zaprojektowanych pod kątem twojego pomieszczenia.

Meble na wymiar kojarzą się z większym wydatkiem i czasem poświęconym na projekt oraz ich realizacje. Znana zasada nie ma nic za darmo, tutaj potwierdza się po raz kolejny. Raczej nie będziesz mieć takiego efektu z wykorzystaniem gotowego kompletu mebli ze sklepu, jak z tego dopasowanego z dokładnością co do centymetra do twojej łazienki.

Najlepiej jak sam określisz jej klimat i charakter. Konsultacja u architekta wnętrz też może się okazać niezbędna, będzie to zależeć tylko od ciebie, czy wystarczą ci samodzielne decyzje skonsultowane z najbliższymi czy wolisz porady fachowców. Pamiętaj jednak, że to ty będziesz tam mieszkać a nie twój doradca.

Łazienkowe meble powinny spełniać podstawowe cele i założenia. To przede wszystkim funkcjonalność, estetyczność, wysoka jakość, dobry odpowiedni wygląd, nadający charakter i spójność twojej łazience. Muszą być pokryte specjalną wodoodporną powłoką, która zabezpieczać je będzie przed rdzą, wilgocią, pleśnią, a przy tym mają być łatwe do utrzymywania w czystości.

Aktualne trendy mówi, na o tym, że nowoczesne łazienki lubią naturę i drewno. Nawet jego akcenty na fragmencie ściany czy drzwiczkach szafki, prowadzają przytulność i wysoką jakość jej wykończenia. Drewno pięknie komponuje się z kaflami ceramicznymi w ciemnych i grafitowych kolorach. Podobno każde drewno zdaje egzamin w łazience, pod warunkiem, że jest dobrze zaimpregnowane i polakierowane wodoodpornym lakierem, czy emulsją wodną. Jeżeli jeszcze chcesz zadbać o ciepło w swoim domu dając po drewniane panele system ogrzewający, to wiedz, ze tak zaprojektowana łazienka nie znajdzie szybko sobie równych. Nie wspominając o względach estetycznych, ponieważ drewniana podłoga w łazience dokładnie polakierowana wodoodpornym lakierem przy białej lub innej kolorowej armaturze wygląda olśniewająco i daje gwarancję na kilkanaście lat.

Warto aby twój łazienkowy świat wyglądał nowocześnie i schludnie, oraz radośnie zachęcał do relaksujących kąpieli.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.