content top
Zabawa z dzieckiem w ogrodzie

Zabawa z dzieckiem w ogrodzie

Twoje dziecko coraz częściej spędza czas przed telewizorem, oglądając kolejne serii bajek. Do tego dochodzi internet, gry i filmiki. Co zrobić, by dziecko zaczęło chętniej wychodzić na zewnątrz i bawić się na świeżym powietrzu? Wystarczy, ze stworzysz mu miejsce do rekreacji, do którego zaprosi swoich rówieśników. Masz duży ogród? To do dzieła!

Piaskownica dla małych dzieci

Małe dziecko uwielbia zabawy w piaskownicy. Przewalanie piasku, konstruowanie babek, a w późniejszym czasie także budowli. Jaką piaskownice wybrać? Oczywiście ta najprostsza to jedynie piasek, jeśli jednak cenisz sobie wygląd Twojego ogrodu wybierz model z zamykaną pokrywą. Producenci oferują kolorowe produkty w mocnych tworzyw sztucznych, jak i piaskownice z drewna, które posiadają zamykane klapy. Dzięki nim będziesz miał pewność, że piasek będzie zawsze czysty i nie namoknie, a dziecko będzie bezpiecznie się bawiło. Co do piaskownicy? Oczywiście przydadzą się łopatki, wiaderka oraz foremki. Pod tym adresem znajdziesz także inne inspiracje.

Huśtawka oraz lina do wspinania dla większych dzieci

Nie ma nic fajniejszego od bujania się na huśtawce albo wspinania po supełkach na linie. I dziewczynki, i chłopcy uwielbiają takie zabawy! Do zawieszenia huśtawki posłuży Ci drzewo lub jeśli takiego nie posiadasz w swoim ogrodzie – możesz wykonać metalowy stelaż. Upewnij się także, że wybrana przez Ciebie lina z supełkami jest mocna i odpowiednia dla wagi, jak i wieku Twojego dziecka. Bezpieczeństwo podczas takiej zabawy to podstawa.

Domek na drzewie dla starszych dzieci

Kto z nas nie marzył o tajemnym miejscu, gdzie można się bawić z rówieśnikami. Baza albo domek na drzewie to marzenia każdego dziecka. Domek na drzewie to prawdziwe wyzwanie dla majsterkowiczów, jednak wystarczy trochę chęci, zdolności i narzędzi, tak by powstała budowla, którą pokochają Twoje dzieci. Tutaj znajdziesz projekt domku na drzewie. Z pewnością Twoje dzieci będą Ci wdzięczne za taki prezent.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.