content top
Drewniany salon – klasyczny salon

Drewniany salon – klasyczny salon

Dziś chciałabym napisać parę słów na temat wykorzystania drewna do aranżacji mieszkania. Mogłoby się to wydawać banalne, ponieważ meble często są drewniane, ale dziś postaram się o bardziej kreatywny opis. Wiadomo nie od dziś, że drewniane meble są symbolem klasy i elegancji. Dlatego właśnie jest to tak dobry sposób na dekorację wnętrza. Wiadomo również, że to właśnie salon jest takim pomieszczeniem w domu, w którym najwięcej się przebywa. Dlatego tak ważne jest, aby czuć się w nim komfortowo i wyjątkowo, ale również pewnie. W salonie również przyjmujemy gości, więc warto zadbać o to, aby i oni dobrze się czuli w naszym mieszkaniu. Należy tu jednak połączyć elegancję z praktyką, bo to, że salon musi być praktyczny, nie ulega wątpliwości. To miejsce, w którym zarówno relaksujemy się, odpoczywamy czytając książkę lub oglądając telewizję, jak i spędzamy miłe chwile z ukochanym/ukochaną.

 

Drewniana podłoga

Na początku trzeba się zdecydować, jaki rodzaj drewna wybrać. To, na jaki się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych gustów i od pojemności naszego portfela. Niektóre rodzaje są tak drogie, że mogą sobie na nie pozwolić tylko najbogatsi. Nie trzeba sięgać na wysoką półkę cenową. Jedne z tańszych, meble dębowe, doskonale nadają się do aranżacji wnętrz. Podobnie spisują się bug i sosna lub wiśnia i orzech. Ceny tych jednak są znacznie wyższe. Musimy wybrać taki rodzaj drewna, aby jego kolor się nam podobał.

Gdy już zdecydujemy, jaki rodzaj drewna wybierzemy, powinniśmy rozplanować cały salon. Należy zacząć od podłogi. Oczywiście polecam w tym miejscu podłogi drewniane, bo te należą do najbardziej trwałych i jednocześnie do najbardziej eleganckich. Zauważa się ogólny wzrost trendów i coraz więcej ludzi porzuca dywan czy wykładzinę dywanową właśnie na rzecz drewna. Dzięki temu można również zachować czystość, ponieważ drewno łatwiej jest czyścić, niż dywan. W takiej sytuacji też nie musimy prosić gości o zdjęcie butów, bo w prosty sposób możemy za nimi posprzątać, a bywa to uciążliwe (zdejmowanie butów). Weźmy na przykład elegancką imprezę, gdy kobieta ma buty dobrane do sukienki. Jeśli je zdejmie, jej strój nie będzie już kompletny.

 

Drewniane meble

Kolejnym krokiem podczas aranżacji mieszkania jest wybór odpowiednich ścian. W takiej sytuacji polecamy farbę. Kolor oczywiście zależy od nas, ale najlepiej będzie, jeśli będzie się kontrastował z drewnianymi podłogami. Nie decydujmy się na boazerię!  To będzie stanowczo za dużo drewna, jak na jedno pomieszczenie. Ściany w jednym kolorze będą najlepszym rozwiązaniem.

Finalnie, przechodzimy do mebli. Możemy je oczywiście stworzyć samemu (co jest bardzo czasochłonne), ale możemy je również kupić gotowe lub na zamówienie. Wybierz takie meble, które będą się komponować z kolorem drewna.  Zainwestuj w prawdziwe drewno, sklejkę pozostaw daleko za sobą. Jeśli mowa o zestawie wypoczynkowym, to z drewnem doskonale komponuje się skóra, dlatego też polecam wybrać właśnie to tworzywo.

Et voila! tak urządzony salon gwarantuje nam luksus i komfort.

One Response to “Drewniany salon – klasyczny salon”

  1. 3esdesign pisze:

    Owszem, drewno to elegancja sama w sobie i nie powinno tego materiału zabraknąć w żadnym mieszkaniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.