content top
Jak w prosty sposób odmienić wnętrze?

Jak w prosty sposób odmienić wnętrze?

Chciałbyś nieco odmienić swój salon lub sypialnię, ale chcesz uniknąć remontu i dużych wydatków? Jeśli zależy ci na subtelnej, lecz zauważalnej zmianie, skuś się na ozdobienie swoich ścian gustownie oprawionymi obrazami, fotografiami lub plakatami.

Obrazy

Obraz jest świetną propozycją zarówno do salonu, jak i sypialni, kuchni czy łazienki, a dzięki ogromnej różnorodności wzorów i kolorów, z łatwością wybierzemy ten idealny.

Osobom, które chcą, by obraz stał się swoistym dopełnieniem aranżacji pomieszczenia, poleca się dekoracje w utrzymane w tej samej tonacji kolorystycznej i podobnym stylu. Wśród uniwersalnych motywów możemy wymienić przede wszystkim wzory kwiatowe, zwierzęce, geometryczne oraz pejzaże.

Natomiast ci, którzy marzą o wyróżniającym się, nadającym charakter wnętrzu obrazie, powinni zdecydować się na ozdobę w wyrazistym, najlepiej odmiennym kolorze. Nieco odważniejsi mogą też wziąć pod uwagę obrazy z awangardowymi, finezyjnymi wzorami, które dodadzą pazura nawet najbardziej stonowanemu wnętrzu.

Fotografie

Fotografie mają w sobie niezwykły urok i czar, przez co mogą stać się wyjątkową ozdobą mieszkania. Fantastyczny efekt gwarantują zwłaszcza zdjęcia utrzymane w czarno-białej tonacji, przedstawiające popularne miasta, ciekawe miejsca lub zabytki.

Doskonałym pomysłem będzie również wydrukowanie i oprawienie własnej fotografii, co sprawi, że nasze wnętrze zyska unikatowy, indywidualny charakter.

Plakaty

Wbrew pozorom plakaty to propozycja nie tylko dla zbuntowanych nastolatek. Kultowe grafiki z najróżniejszych zakątków świata sprawdzą się również w wielu innych wnętrzach, oczywiście pod warunkiem zachowania ogólnej koncepcji aranżacyjnej.

Jak powiesić obraz lub plakat?

Obecnie, dzięki licznym dostępnym nowościom, możemy z łatwością powiesić obraz, fotografię lub plakat bez konieczności niszczenia ścian. Szczególnie polecane są masy i taśmy mocujące, paski, rzepy i haczyki samoprzylepne oraz plastry wodoodporne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.