content top
Jak zaaranżować nowoczesny taras?

Jak zaaranżować nowoczesny taras?

Taras to wymarzone miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu, aby był on nie tylko funkcjonalny, ale też piękny, jego aranżacja powinna komponować się z architekturą twojego domu. Dlatego jeśli mieszkasz w nowoczesnym budynku, sprawdź jak zaaranżować pasujący do niego taras. Oto kilka pomysłów na salon na świeżym powietrzu w nowoczesnym wydaniu.

Lato zbliża się wielkimi krokami, jest to zatem ostatni dzwonek, aby zdążyć na czas z aranżacją tarasu. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na swój salon na świeżym powietrzu, sprawdź jak możesz nadać mu nowoczesny wygląd.

Pod żaglami

seating-1929000_640

Ciekawym pomysłem na wykonanie tarasu jest stworzenie drewnianej konstrukcji, która będzie zadaszona…żaglem. Wydaje ci się to niecodziennym rozwiązaniem? Niepotrzebnie jest to bardzo modny i praktyczny sposób na nowoczesny taras – żagiel jest zamontowany na specjalnych prowadnicach, dlatego możesz go łatwo zwijać, aby np. doświetlić salon, gdy nie korzystasz z tarasu. Uzupełnieniem kompozycji są zwiewne zasłony, które zwiększą twoje poczucie prywatności oraz zapewnią klimat, jak na nadmorskich wakacjach.

Więcej ciekawych wskazówek dotyczących podobnych, minimalistycznych aranżacji, znajdziesz w artykule: Nowoczesny ogród – pomysły na aranżację.

Beton

garden-785585_1280

Zastanawiasz się, czy beton jest dobrym materiałem wykończeniowym na taras? Jak najbardziej. Materiał ten pozwala osiągnąć nie tylko elegancki i szalenie nowoczesny efekt, ale również cechuje się trwałością. Płyty betonowe możesz wykorzystać do wykonania okładzin ściennych, posadzki tarasu, a także donic. Aby ocieplić efekt, możesz uwzględnić drewniane dekoracje oraz rośliny o intensywnie zielonych liściach np. trawy ozdobne oraz poduszki i pledy ma meblach tarasowych.

Aby dopełnić wrażenie nowoczesności na tarasie, postaw na meble i dekoracje o prostej formie. Ponadto funkcjonalne oświetlenie tarasowe, czyli minimalistyczne oprawy dostosowane do architektury tego miejsca nie tylko zapewnią komfortowe oświetlenie, ale też podkreślą nowoczesny charakter stylizacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.