content top
Kiedy warto zainwestować w schody?

Kiedy warto zainwestować w schody?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta-zawsze. Jeśli bowiem nasze schody, czy to zewnętrzne, czy wewnętrzne raz zostaną wykonane dobrze, to będziemy mogli się z nich cieszyć na długie lata.

Schody zewnętrzne to zazwyczaj betonowe lub metalowe instalacje. Muszą być bardzo mocne i jednocześnie bezpieczne oraz ładne. Po pierwsze stanowią bowiem wizytówkę naszego domu, czyli to na co wszyscy zwracają uwagę. Po drugie są narażone na działanie bardzo różnych czynników atmosferycznych: zimna, śniegu, deszczu-przez co bardzo często może zmienić się ich struktura oraz stan techniczny.

Wreszcie po trzecie schody to także bezpieczne wejście do domu, dlatego warto zainwestować w odpowiedniej jakości balustrady, które utrzymają naszą równowagę oraz antypoślizgowe płytki, które utrzymają naszą stopę mocno do podłoża stopni.

Dużo bardziej ciekawe w zakresie kompozycji i dekorowania są schody wewnętrzne. Wybór materiałów z jakich można je wyprodukować jest rzeczywiście bardzo duży, a i nie brakuje ciekawych kompozycji jakie z ich pomocą można stworzyć, czy to w salonie, czy w korytarzu.

Schody wewnętrzne ogranicza właściwie tylko przestrzeń jaką posiadamy w naszym domu. Kształt oraz wzór może być naprawdę bardzo awangardowy. W najbardziej nowoczesnych projektach nie brakuje np. schodów wykonanych ze szkła przeźroczystego oraz kolorowego oraz ciekawie zawiniętych balustrad.

Oczywiście to z jakich materiałów zostaną wykonane schody zależy także od tego w jakim stopniu chcemy je wyeksponować.

Znacznie delikatniejsze kompozycje otrzymamy przy pomocy drewna i szkła. Z kolei wyraziste i bardzo mocno zarysowane np. z kamienia lub metalu.

Wreszcie schody tak, jak i reszta wyposażenia naszego domu, może być wykonana na wzór nowoczesny lub bardzo klasyczny.

drewno na podloge

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.