content top
Na co warto wydać dużo, a na co nie – drewniane wyposażenie domu

Na co warto wydać dużo, a na co nie – drewniane wyposażenie domu

Chyba każdemu drewno kojarzy się z czymś porządnym, mocnym, wysokiej jakości. Drewno na pewno jest materiałem, który zapewni nam większą jakość i pewność wykorzystania na długie lata.
Niestety nadal jest dużo droższym materiałem niż inne tworzywa stąd często jest przez nie zastępowane. Na co warto wydać więcej, a na co nie?

Podłoga to taki element domu, który jest chyba najbardziej narażony na wszelkie zniszczenia, starcia itp. Nie ma dnia by ktoś po niej nie chodził, czegoś na nią nie wylał, czymś jej nie pobrudził. Nie ma zatem co oszczędzać na materiale, z którego ją wykonamy. Raz założona podłoga drewniana będzie nam służyła przez długie lata. Wystarczy ją tylko co jakiś czas poddać cyklinowaniu, czy pastowaniu. Dla zachowania jeszcze lepszej ochrony w miejscach najbardziej narażonych na zniszczenie połóżmy dywanik. Drewno najbardziej polecane do podłóg to: jesion, grab, dąb i klon.

drewno orzech

Furtkę do naszego domu stanowią drzwi wejściowe. Koniecznie drewniane! Na rynku są oczywiście dostępne tańsze wersje, ale należy na nie uważać. Bardzo często okazuje się, że przy zwykłych problemach z zamkiem drzwi nie nadają się już do użytku i należy je zmienić na nowe.
Normalnie drzwi drewniane kosztują w granicach 800 – 3000 zł. W zależności czy zażyczymy sobie egzemplarz z jedną szybką, witrażem czy z dużym ornamentem. Przy zakupie dowiedzmy się także czy w cenę zakupu wliczony jest montaż oraz zamki.

drzwi wejsciowe
O ile w drzwi wejściowe warte są zainwestowani pieniędzy o tyle drzwi wewnętrzne niekoniecznie. Ważne by pasowały do wnętrza i miały solidne klamki. Muszą być także dopasowane do swojego przeznaczenia: inne do kuchni, inne do łazienki.

Meble drewniane są na pewno piękne, ale nie wszystkie muszą być konieczne wykonane z prawdziwego drewna. Jeśli już to postawmy na drewnianą kuchnię. Meble w kuchni zwłaszcza te w okolicy zlewu są zbyt narażone na wilgoć by mogły być marną sklejką. W pokojach chyba nie warto narażać portfela na taki wydatek. I tak moda na meble często się zmienia, a to co obecnie wydaje nam się ponadczasowe za kilka lat będzie już zwyczajnie niemodne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.