content top
Najlepsze sposoby na piękną podłogę w kuchni

Najlepsze sposoby na piękną podłogę w kuchni

Wykończenie kuchennej podłogi to dość problematyczne zadanie. Bo jak dobrać materiały, by odznaczały się odpornością, a jednocześnie były atrakcyjne wizualnie i pasowały do stylu naszego wnętrza? Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, które łączą w sobie wszystkie potrzebne cechy.

Podłoga z ceramiki

Kafle ceramiczne to bardzo popularny sposób na kuchenną podłogę. Są wytrzymałe na ścieranie i domowe detergenty do mycia, bardzo łatwe i przyjemne w czyszczeniu oraz dostępne w wielu rozmaitych kolorach i stylistykach. Te zalety w pełni rekompensują czas i wysiłek, jakie trzeba włożyć w ich odpowiednie położenie i dopełnienie ich fugami.

Podłoga z kamienia

O ile kafle mogą popękać, jeśli upuścimy na nie bardzo ciężki przedmiot, to kamień odporny jest nawet na silne uderzenia. Eliminuje również problem ścierania, a jego mycie nie sprawia żadnych kłopotów. Podłogi kamienne są co prawda dosyć drogie, ale za to niezwykle stylowe. Gatunki kamieni, jakie przeznacza się na wykończenie podłóg to m.in. efektowny granit i łupek, naturalny piaskowiec, a także modny ostatnio trawertyn.

Podłoga wykładzinowa

Tanim i prostym sposobem na wykończenie są wykładziny elastyczne. Łatwe w nakładaniu i jeszcze łatwiejsze w czyszczeniu wykładziny nie odstręczają już sztucznym, plastikowym wyglądem. Obecna oferta jest bardzo bogata w kolory, style i wzory, a przede wszystkim doskonałe imitacje drewna lub ceramiki. Wadą wykładzin jest jednak to, że z czasem mogą się ścierać.

Podłoga drewniana

Decydując się na drewno w kuchni, należy pamiętać o doborze odpowiedniego gatunku i dobrym zabezpieczeniu jego powierzchni przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście im twardszy gatunek drewna, tym lepiej. Doskonale sprawdzą się tu panele z drewna egzotycznego. Podłogi drewniane są łatwe w czyszczeniu, ale lepiej myć je specjalnie do tego przeznaczonymi środkami.

Alternatywne sposoby wykończenia podłogi w kuchni to np. gres porcelanowy, klinkier lub terakota. Te rozwiązania nie są złe, ale trzeba mieć świadomość, że łatwiej się ścierają i obtłukują. Propozycji jest jednak tyle, że każdy z pewnością znajcie materiał odpowiadający mu stylem  i trwałością.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.